UA | DE

Budowa Centrum Radioterapii Amethyst w Zgorzelcu

2 czerwca 2017

Trwa budowa Centrum Radioterapii Amethyst przy Wielospecjalistycznym Szpitalu w Zgorzelcu. Obecnie trwają prace wykończeniowe, gotowe są już bunkry, a w lipcu rozpocznie się instalacja najnowszych akceleratorów firmy Elekta.

Centrum Radioterapii Amethyst powstaje na działce tuż przy Wielospecjalistyczny Szpitalu w Zgorzelcu. Uruchomienie ośrodka w Zgorzelcu ma duże znaczenie dla pacjentów ze Zgorzelca, Bogatyni, Zawidowa, Nowogrodźca, Węglińca, którzy jeszcze w tym roku będą mogli poddawać się terapii w niewielkiej odległości od miejsca zamieszkania.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Uczą przyszłych radioterapeutów Uczą przyszłych radioterapeutów

24.07.2017

Pięciu lekarzy-rezydentów przygotowuje się w Centrum Radioterapii Amethyst do specjalizacji - to odpowiedź na pogłębiający się deficyt lekarzy w Polsce.

czytaj więcej >
Szkolenia w sieci Amethyst Szkolenia w sieci Amethyst

6.07.2017

Wewnętrzne szkolenia w ramach międzynarodowej grupy, spotkania i rozmowy z kolegami z innych krajów – trwa program wymiany specjalistów z różnych ośrodków sieci.

czytaj więcej >
Amethyst Radiotherapy w Rzymie Amethyst Radiotherapy w Rzymie

3.07.2017

Międzynarodowa sieć ośrodków radioterapii Amethyst Radiotherapy systematycznie się powiększa. Do placówek we Francji, Polsce i Rumunii dołączyło właśnie centrum radioterapii we Włoszech.

czytaj więcej >