UA | DE

Biuro prasowe

Wakacyjny warsztat dietetyczny dla pacjentów i ich rodzin Wakacyjny warsztat dietetyczny dla pacjentów i ich rodzin

25.06.2018

Co jeść, a czego nie jeść w trakcie chemio- czy radioterapii? Jak właściwie się żywić po zakończeniu leczenia, aby nie doprowadzić do niebezpiecznego spadku masy ciała? O tym oraz o mitach dotyczących raka i diety można będzie posłuchać podczas najbliższych otwartych warsztatów dietetycznych w Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie.

czytaj więcej >
Raport o polskiej radioterapii onkologicznej Raport o polskiej radioterapii onkologicznej

28.03.2018

Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie jest największym – pod względem liczby leczonych pacjentów – ośrodkiem radioterapeutycznym w Małopolsce.Z raportu przygotowanego przez krajowego konsultanta w dziedzinie radioterapii onkologicznej wynika też, że w zestawieniu liczby mieszkańców przypadających na jeden akcelerator województwo małopolskie zajmuje 8. miejsce, a na jeden aparat do brachyterapii – 5. pozycję.

czytaj więcej >
Brachyterapia bardziej przyjazna Brachyterapia bardziej przyjazna

28.02.2018

Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie wydało specjalistyczną publikację poświęconą brachyterapii. Poradnik brachyterapii otrzymują wszyscy pacjenci poddawani tej terapii.

czytaj więcej >
Kompendium radioterapii onkologicznej po polsku Kompendium radioterapii onkologicznej po polsku

9.01.2018

Właśnie ukazała się polskojęzyczna  książka  o radioterapii  onkologicznej. W tłumaczenie oraz opracowanie tej niezwykle potrzebnej pozycji zaangażowało się kilka centrów onkologii z całej Polski, w tym lekarze z krakowskiego Centrum Radioterapii Amethyst.

czytaj więcej >
Stabilny rozwój, dobra współpraca, wsparcie w kształceniu Stabilny rozwój, dobra współpraca, wsparcie w kształceniu

27.12.2017

Krakowskie Centrum Radioterapii Amethyst obchodzi czterolecie działalności. Ośrodek ma już stabilną pozycję w całym regionie, ściśle współpracując ze Szpitalem Specjalistycznym im. L. Rydygiera. Z każdym rokiem rośnie liczba leczonych osób oraz stosowanych technik napromieniania – w sumie od momentu otwarcia do końca listopada br. przyjęło ponad 7,7 tys. pacjentów.

czytaj więcej >