UA | DE

O Nas

Amethyst  Radiotherapy to międzynarodowa sieć ośrodków medycznych, specjalizujących się w najnowszych terapiach onkologicznych, szczególnie radioterapii.  Koncepcja sieci zakłada harmonijne połączenie  kompetencji lekarzy, fizyków medycznych i techników z najnowocześniejszym sprzętem i technologiami medycznymi. Misją sieci Amethyst jest wdrażanie najnowszych osiągnięć nauki przy zastosowaniu najwyższych standardów jakości. Dzięki temu wszyscy jej pacjenci mogą liczyć na korzystanie z wysokospecjalistycznych procedur radiologicznych skracających  czas napromieniania i ograniczających  skutki uboczne terapii.

W ośrodkach sieci Amethyst pacjenci mają dostęp do międzynarodowych konsultacji medycznych, leczeni są za pomocą najnowocześniejszego sprzętu i wysokospecjalistycznych procedur radioterapeutycznych, m.in. technik stereotaktycznych, IMRT (Intensity Modulated Radiotherapy), technik dynamicznych typu VMAT. Dzięki rozwojowi informatyki, zastosowaniu obrazowania 3 i 4D oraz ciągłemu doskonaleniu sprzętu medycznego nowoczesna radioterapia z wielką precyzją walczy ze zmianami nowotworowymi. Najnowsze akceleratory (przyśpieszacze) modulują wiązkę promieniowania, co umożliwia ochronę zdrowych tkanek i dostosowuje zabieg do rytmu oddechowego pacjenta.

RTCP jest spółką celową powołaną do realizacji sieci Amethyst w Polsce. Jej właścicielem jest holding medyczny Amethyst Radiotherapy Ltd, który realizuje przedsięwzięcia w Polsce, Rumuni i Francji.

na góręna górę