UA | DE

Zarząd

Prezes Amethyst RTCP Barbara Werchowiecka-RusinekPrezes zarządu RTCP

Barbara Werchowiecka-Rusinek

Absolwentka Wydział Bankowości i Finansów Akademii Ekonomicznej w Krakowie i International School of Banking Stockholm University.  Jest doświadczonym menedżerem działającym od wielu lat  w branży niepublicznej medycyny. W latach 2002 – 2006 współtworzyła spółkę International Nephrology Centers Poland (INCP), pełniąc w niej funkcje network managera, dyrektora generalnego i prokurenta. Zarządzała bieżącą działalnością spółki i jej ponad 150-osobowym personelem. Nadzorowała tworzenie nowych stacji dializ w sieci, zarówno na etapie inwestycji, jak i negocjacji z NFZ. W ramach INCP od podstaw stworzyła 9 niepublicznych stacji dializ. W efekcie powstała czwarta co do wielkości spółka w branży nefrologicznej na rynku polskim. W 2006 roku właściciele INCP sprzedali utworzone przez spółkę stacje dializ potentatowi w branży – firmie Fresenius.

W latach 2007 – 2009 była dyrektorem ds. rozwoju i marketingu w grupie Hand Prod, dystrybutora leków i wysokospecjalistycznych produktów medycznych dla placówek polskiej służby zdrowia. W Hand Prodzie odpowiadała m.in. za  współtworzenie i realizację strategii rozwoju firmy, w tym pozyskiwanie nowych asortymentów produktów i dostawców.

Od 2011 roku odpowiada za budowanie w Polsce struktur sieci Amethyst i zarządzanie spółką Radiology Therapeutic Center Poland (RTCP).  

na góręna górę