UA | DE

O ośrodku

Wybierz ośrodek z listy:

W Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie działa przychodnia radioterapii i ginekologii onkologicznej, pracownia teleradioterapii i brachyterapii. Pacjenci mogą zgłaszać się na konsultacje również bez skierowania. Wszystkie świadczenia medyczne w Centrum Radioterapii Amethyst są bezpłatne, świadczone na podstawie kontraktu z NFZ.

W Centrum Radioterapii Amethyst najważniejszy jest pacjent, dlatego projekt obiektu został maksymalnie dostosowany do jego potrzeb, również w kontekście osób niepełnosprawnych. Ściany mają przyjazne, ożywiające kolory. Poczekalnia główna i wewnętrzna, dzięki specjalnymi świetlikom, doświetlone są światłem zewnętrznym. Przy wejściach do gabinetów lekarskich zainstalowano elektroniczny system informacyjny pokazujący, czy lekarz jest w danym momencie dostępny. Recepcja działa tak, aby pacjent uzyskał od razu wszystkie niezbędne informacje.

Centrum Radioterapii Amethyst znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera, z którym ściśle współpracuje. Szpital jest jedną z największych w Małopolsce placówek medycznych. 22 proc. pacjentów z tego regionu chorych na nowotwory złośliwe poddaje się tutaj chemioterapii. Szpital Specjalistyczny ma doskonale rozwiniętą chirurgię onkologiczną i chemioterapię, a dzięki uruchomieniu Centrum Radioterapii stał się pełno profilowym ośrodkiem onkologicznym. W jednym ośrodku medycznym pacjenci otrzymają kompleksowe leczenie onkologiczne. W ten sposób pacjenci zachowują ciągłość kontaktu z lekarzem prowadzącym, nie są anonimowy dla personelu, czują się bezpieczniej i bardziej komfortowo. Mają też możliwość spotkania i rozmowy z psychoonkologiem pracującym w ośrodku - zarówno sami chorzy, jak i ich rodziny.

Pacjenci zgłaszający się do Centrum Radioterapii Amethyst mogą przechodzić leczenie w trybie ambulatoyjnym, korzystając z tzw. hospitalizacji hotelowych, a więc z przebywania poza szpitalem onkologicznym (na czas poza zabiegami). Natomiast dla chorych ze wskazaniami do radioterapii w trybie hospitalizacji przygotowano w Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera specjalny Oddział Radioterapii. Więcej informacji o oddziale można znaleźć tutaj.

W Centrum Radioterapii Amethyst i Szpitalu Specjalistycznym im. Rydygiera w Krakowie powołanych zostało dziewięć zespołów wielospecjalistycznych (m.in. zespół nowotworów przewodu pokarmowego, zespół nowotworów ginekologicznych czy nowotworów kości), w skład których wchodzą specjaliści z różnych dziedzin. W ten sposób wdrażane są standardy największych naukowych stowarzyszeń onkologicznych na świecie. Zespołowe konsultacje pozwalają wybrać najbardziej optymalny sposób leczenia i zdecydowanie zwiększają skuteczność terapii.

 

na góręna górę