AMETHYST RADIOTHERAPY ROZSZERZA WSPÓŁPRACĘ Z ELEKTĄ

Sieć Amethyst Radiotherapy podpisała z firmą Elekta umowę na wyłączność na zaopatrzenie swoich ośrodków we Francji, Polsce i Rumunii w specjalistyczny sprzęt do radioterapii. Pozwoli to zagwarantować wysoki poziom świadczonych zabiegów w rozrastającej się grupie centrów radioterapii.

Amethyst  Radiotherapy to jedna z najdynamiczniej rozwijających się w Europie sieci ośrodków medycznych specjalizujących się w najnowszych terapiach onkologicznych, szczególnie radioterapii. Jak podkreśla Barbara Werchowiecka – Rusinek, prezes spółki Radiology Therapeutic Center Poland (RTCP) i dyrektor generalna Amethyst Radiotherapy, aby dobrze i bezpiecznie leczyć pacjentów, potrzebny jest sprawdzony, doświadczony partner technologiczny, którym niewątpliwie jest Elekta. Krakowskie Centrum Radioterapii Amethyst od początku swojego funkcjonowania wykorzystuje trzy akceleratory Elekty, przeprowadzając najbardziej zaawansowane procedury terapeutyczne – IMRT, VMAT i radioterapię stereotaktyczną.  Sprawdzone rozwiązania i dotychczasowa owocna współpraca sprawiły, że Amethyst Radiotherapy zdecydowało się na zakup kolejnych przyśpieszaczy do centrów radioterapii w Bukareszcie, Cluj-Napoca oraz Krakowie, jak i do trzech ośrodków we Francji, które przechodzą stopniową modernizację.

Pierwsza dostawa sprzętu planowana jest w drugiej połowie 2016 roku. Zgodnie z zawartą umową Elekta dostarczy Versa HD™, najnowocześniejszy obecnie akcelerator liniowy na rynku, a także akceleratory Elekta Infinity™, sprzęt do brachyterapii oraz system informacji radioonkologicznej MOSAIQ.

Elekta jest wiodącym światowym dostawcą rozwiązań klinicznych dla radioterapii z użyciem obrazowania, radioterapii stereotaktycznej i radiochirurgii oraz zaawansowanych systemów informatycznych w leczeniu raka.  Każdego roku 250 tys. pacjentów leczonych jest za pomocą sprzętu do radioterapii firmy Elekta, 50 tys. pacjentów przechodzi chirurgię Gamma Knife oraz 100 tys. pacjentów leczonych jest dzięki Leksell Stereotactic System. Rozwiązania Elekty w onkologii i neurochirurgii są wykorzystywane w 6 tys. szpitali na całym świecie.