Press "Enter" to skip to content

Aktualności

O walce bez kompromisów

Kompleksowo, specjalistycznie, innowacyjnie i wielotorowo - tak wygląda opieka nad pacjentem onkologicznym w Szpitalu Specjalistycznym im. Rydygiera w Krakowie i współpracującym z tą placówką Centrum Radioterapii Amethyst. W covidowym 2020 roku radioterapii poddanych tu zostało 2900 pacjentów. O współpracy na racz pacjentów mówi materiał w dzisiejszym dodatku onkologicznym do Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego.
ZOBACZ WIĘCEJ

Nowa jakość precyzji – radioterapia sterowana obrazem

W Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie zainstalowany został nowoczesny system do pozycjonowania i monitorowania położenia pacjenta w czasie radioterapii - AlignRT® (VisionRT). Jego zastosowanie zwiększa precyzję i powtarzalność ułożenia pacjenta, umożliwia maksymalnie bezpieczne podawanie wysokich dawek promieniowania, gdy terapia tego wymaga.
ZOBACZ WIĘCEJ

Szpital Rydygiera najwyżej w rankingu szpitali onkologicznych w Małopolsce

Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie został najwyżej oceniony przez pacjentów w rankingu przyjaznych szpitali onkologicznych w Małopolsce. Zestawienie opracowała fundacja Alivia na podstawie opinii wyrażonych w portalu Onkomapa. Szpital im. Rydygiera jest jednocześnie trzecią najlepiej oceniana placówką w kraju.
ZOBACZ WIĘCEJ