Press "Enter" to skip to content

Aktualności

Porady żywieniowe

Odżywianie jest ważnym elementem leczenia onkologicznego. Zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta ma duże znaczenie dla powodzenia terapii. Pacjenci Centrum Radioterapii Amethyst mogą liczyć na konsultacje dietetyczne. Dieta w chorobach nowotworowych powinna być dobrana indywidualnie – każdy pacjent może inaczej tolerować leczenie i stosowaną w czasie jego trwania dietę. Bardzo ważne jest utrzymanie prawidłowej masy ciała.
ZOBACZ WIĘCEJ

Skuteczne leczenie raka jest możliwe

Zakończyło się IX Forum Seniora organizowane przez Gazetę Krakowska i Dziennik Polski. Partnerem tego wydarzenia było Centrum Radioterapii Amethyst. Nasi eksperci mówili o onkologii w cieniu pandemii. Ukazał się również tekst na temat aktualnych możliwości medycyny w zwalczaniu chorób nowotworowych.
ZOBACZ WIĘCEJ

Onkologia w cieniu pandemii

"Pacjenci onkologiczni w większym stopniu narażeni są na ciężki przebieg i śmierć z powodu COVID-19" to wywiad z dr. Marcinem Hetnałem, dyrektorem medycznym Centrum Radioterapii Amethyst, który ukazał się 21 kwietnia w specjalnym dodatku Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego. Materiał przygotowała Patrycja Dziadosz.
ZOBACZ WIĘCEJ