Press "Enter" to skip to content

Aktualności

Nowa jakość precyzji – radioterapia sterowana obrazem

W Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie zainstalowany został nowoczesny system do pozycjonowania i monitorowania położenia pacjenta w czasie radioterapii - AlignRT® (VisionRT). Jego zastosowanie zwiększa precyzję i powtarzalność ułożenia pacjenta, umożliwia maksymalnie bezpieczne podawanie wysokich dawek promieniowania, gdy terapia tego wymaga.
ZOBACZ WIĘCEJ

Szpital Rydygiera najwyżej w rankingu szpitali onkologicznych w Małopolsce

Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie został najwyżej oceniony przez pacjentów w rankingu przyjaznych szpitali onkologicznych w Małopolsce. Zestawienie opracowała fundacja Alivia na podstawie opinii wyrażonych w portalu Onkomapa. Szpital im. Rydygiera jest jednocześnie trzecią najlepiej oceniana placówką w kraju.
ZOBACZ WIĘCEJ

Onkologia dla studentów medycyny

Zakończył się kolejny semestr Onkologii i opieki paliatywnej dla studentów piątego roku kierunku lekarskiego Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego. Przedmiot realizowany jest we współpracy z Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie. Kierownikiem przedmiotu jest dr n. med. Marcin Hetnał, dyrektor medyczny Centrum Radioterapii Amethyst.  – Zapoznajemy studentów z filozofią onkologii, chcemy, aby wiedzieli jak pokierować pacjenta z podejrzeniem nowotworu, jak leczyć chorego z powikłaniami po terapii onkologicznej – podkreśla dr Hetnał.
ZOBACZ WIĘCEJ