Press "Enter" to skip to content

Aktualności

Radioterapia na wstrzymanym oddechu

Skuteczność radioterapii nowotworów piersi metodą na wstrzymanym oddechu (breath hold) badała w ramach swojej pracy magisterskiej Magdalena Mucha z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Praca była realizowana w Centrum Radioterapii Amethyst pod opieką Krzysztofa Czai, kierownika Pracownika Fizyki Medycznej i Sylwii Pysklak, fizyka medycznego. Współpraca z wyższymi uczelniami jest ważnym elementem działalności edukacyjnej krakowskiej placówki.
ZOBACZ WIĘCEJ

Europejski rozwój Amethystu

Grupa Amethyst rozwija dynamicznie swoją europejską działalność. W 11 ośrodkach rocznie leczonych jest 17 000 pacjentów onkologicznych. Nad chorymi czuwa w sumie 65 lekarzy, a do radioterapii wykorzystuje się 23 liniowe akceleratory. Od marca funkcjonują dwa nowe ośrodki Amethystu w Wielkiej Brytanii. W maju uruchomione zostało Centrum Amethyst Vienna.
ZOBACZ WIĘCEJ

Chorzy na raka muszą się leczyć

Gazeta Krakowska alarmuje - Epidemia koronawirusa spowodowała paraliż polskiej służby zdrowia. Wszystkie siły i środki zostały skierowane do walki z jej skutkami. COVID-19 nie spowodował jednak, że inne choroby zniknęły. Liczba pacjentów rozpoczynających leczenie onkologiczne w Małopolsce spadła o ponad 40 proc.! - pisze Patrycja Dziadosz.
ZOBACZ WIĘCEJ