BIAŁA SOBOTA ONKOLOGICZNA

Zapraszamy 1 października na bezpłatne konsultacje medyczne do Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera oraz Centrum Radioterapii Amethyst.

Profilaktyka i regularne badania to najlepszy sposób wczesnego wykrycia niepokojących zmian oraz skuteczniejszego leczenia nowotworów. Dlatego zachęcamy do udziału w białej sobocie onkologicznej, podczas której lekarze udzielać będą bezpłatnych konsultacji. Specjalna akcja związana jest z obchodami Światowego Dnia Onkologii przypadającego 4 października.

sobotę 1 października w godz. 10.00 – 13.00 na wszystkich chętnych czekać będą lekarze o specjalizacjach: chirurgia, urologia, ginekologia (Szpital Specjalistyczny im. Rydygiera) oraz radioterapia onkologiczna (Centrum Radioterapii Amethyst).

Konsultacje przeznaczone są szczególnie dla osób, które posiadają wyniki badań z podejrzeniem jakichkolwiek nieprawidłowości, mają wątpliwości i niepokój związany ze swoim stanem zdrowia.

Zainteresowane osoby prosimy o telefoniczną rejestrację pod numerem telefonu (12) 646 81 28. Konsultacje odbywać się będą wyłącznie w przypadku wcześniejszego umówienia się (telefonicznie) na konkretną godzinę.

Natomiast dla chorych, którzy są już po etapie diagnostyki i przechodzą trudy terapii onkologicznej, przygotowaliśmy specjalny warsztat  „Dieta dla zdrowia – jak wspierać terapie chorób nowotworowych przez odpowiednie żywienie”. Otwarte spotkanie rozpocznie się w sobotę 1 października o godz. 11.00 w sali konferencyjnej Centrum Radioterapii Amethyst, a poprowadzi je dietetyk Anna Stoch, która specjalizuje się w żywieniu wspomagającym leczenie w chorobie nowotworowej. Warsztat przeznaczony jest zarówno dla pacjentów ośrodka, jak i ich najbliższych, którzy troszczą się o stan zdrowia i odżywiania chorego. Wstęp wolny, nie obowiązują wcześniejsze zapisy.