UA | DE

Budowa Centrum Radioterapii Amethyst w Zgorzelcu

2 czerwca 2017

Trwa budowa Centrum Radioterapii Amethyst przy Wielospecjalistycznym Szpitalu w Zgorzelcu. Obecnie trwają prace wykończeniowe, gotowe są już bunkry, a w lipcu rozpocznie się instalacja najnowszych akceleratorów firmy Elekta.

Centrum Radioterapii Amethyst powstaje na działce tuż przy Wielospecjalistyczny Szpitalu w Zgorzelcu. Uruchomienie ośrodka w Zgorzelcu ma duże znaczenie dla pacjentów ze Zgorzelca, Bogatyni, Zawidowa, Nowogrodźca, Węglińca, którzy jeszcze w tym roku będą mogli poddawać się terapii w niewielkiej odległości od miejsca zamieszkania.

Więcej informacji można znaleźć tutaj.

Sympozjum radioterapeutyczne w Rzymie Sympozjum radioterapeutyczne w Rzymie

6.10.2017

W połowie października odbędzie się piąta edycja corocznego sympozjum UPMC poświęconego radioterapii. Wśród uczestników będzie też prof. Razvan Galalae, dyrektor rady medycznej Amethyst Radiotherapy.

czytaj więcej >
Pokonać raka Pokonać raka

21.09.2017

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją „Pokonać raka. Pacjent w centrum uwagi”, która ukazała się 20 września wraz z dziennikiem Rzeczpospolita.

czytaj więcej >
Instalacja specjalistycznego sprzętu w Centrum Radioterapii w Zgorzelcu Instalacja specjalistycznego sprzętu w Centrum Radioterapii w Zgorzelcu

16.08.2017

Trwają prace wykończeniowe budynku, rozpoczęła się też instalacja akceleratorów w powstającym Centrum Radioterapii Amethyst przy Wielospecjalistycznym Szpitalu w Zgorzelcu.

czytaj więcej >