BUKARESZT Z NOWOCZESNYM CENTRUM RADIOTERAPII AMETHYST

Zespół medyczny składający się z 30 specjalistów, dwa  akceleratory liniowe zaprojektowane na obsłużenie 100 pacjentów dziennie, w pełni wyposażony oddział szpitalny – pacjenci w Rumunii mogą już korzystać z leczenia w uruchomionym w Bukareszcie Centrum Radioterapii Amethyst.

Każdego roku, z powodu problemów z dostępem do leczenia onkologicznego, tysiące osób w Rumunii zmuszonych jest do korzystania z usług zagranicznych klinik. Centrum Radioterapii Amethyst w Bukareszcie zostało utworzone w odpowiedzi na trudną sytuację na rynku radioterapii. Jego zadaniem jest zagwarantowanie pacjentom nowoczesnych rozwiązań technologicznych przy zachowaniu międzynarodowych standardów leczenia, bez konieczności wyjazdu z kraju.

Centrum Radioterapii Amethyst jako pierwsze w Rumunii zaproponowało nowe podejście do procesu leczenia i obsługi pacjentów onkologicznych. Nowatorska strategia walki z rakiem polega na połączeniu najbardziej zaawansowanych technik napromieniania (technologia Elekta VMAT) oraz fachowej wiedzy najlepszych specjalistów w dziedzinie onkologii: radioterapeutów, onkologów i lekarzy innych specjalizacji, w celu osiągnięcia większej skuteczności leczenia. Zespół medyczny zapewnia kompleksową opiekę od pierwszej konsultacji po monitoring stanu zdrowia, we współpracy z ośrodkami partnerskimi Amethyst:  Prywatnym Centrum Radioterapii Claude Bernard w Metz oraz Centrum Davidowa w Tel Avivie. W bukaresztańskiej klinice wykonywane są zabiegi radioterapii leczniczej, radioterapii paliatywnej, ortowoltowej oraz chemioterapii. Działa tu również poradnia psychologiczna, dzięki czemu pacjenci uczą się różnorakich metod uśmierzania bólu i otrzymują porady dotyczące żywienia.