EUROPEJSKI ROZWÓJ AMETHYSTU

Grupa Amethyst rozszerza swoją działalność w Wielkiej Brytanii, Austrii i Rumunii.  Prowadzi obecnie dwanaście centrów radioterapii w sześciu krajach, a kolejnych dwadzieścia jest w planowaniu lub rozwoju.

Otwarte w maju 2020 r. Centrum Amethyst Vienna jest pierwszym prywatnym centrum radioterapii w Austrii. Klinika znajduje się na terenie największego prywatnego szpitala, Wiener PrivatKlinik.  Ośrodek w Wiedniu może leczyć 1200 pacjentów rocznie. Został zaprojektowany w taki sposób, aby można go było rozszerzyć o kolejny liniowy akcelerator w celu dalszego zwiększenia możliwości leczenia w tym obszarze.

W kwietniu  2020 r. w klinice w Bukareszcie został zainstalowany trzeci akcelerator liniowy. Dzięki temu rumuńska placówka każdego dnia może przyjmować 240 pacjentów wymagających leczenia radioterapeutycznego.

Również w kwietniu bieżącego roku nastąpiło rozszerzenie działalności Amethystu o ośrodki w Wielkiej Brytanii. Brytyjskie centra w Londynie i Sheffield oferują pacjentom nieinwazyjną metodę leczenia w ramach radioterapii wewnątrzczaszkowej z wykorzystaniem urządzenia GammaKnife.

GammaKnife to platforma radiochirurgiczna, dzięki której zabiegi realizowane są bez ingerencji skalpela. GammaKnife wykorzystuje do 201 precyzyjnie ukierunkowanych wiązek promieniowania do kontrolowania złośliwych i niezłośliwych nowotworów, a także zaburzeń naczyniowych i funkcjonalnych w mózgu, bez szkody dla otaczającej zdrowej tkanki. Pacjenci zazwyczaj przychodzą i wychodzą ze szpitala w ciągu jednego dnia, a wkrótce po leczeniu wracają do normalnego funkcjonowania. Radiochirurgia GammaKnife może być stosowana zamiast tradycyjnej operacji lub naświetlania całego mózgu, w zależności od diagnozy wystawionej dla poszczególnego pacjenta.

Amethyst koncentruje się na dostarczaniu pacjentom najwyższej jakości usług, ściśle współpracując z neurochirurgami i onkologami, a także prywatnymi płatnikami i dostawcami w całej gospodarce zdrowotnej – powiedział Ludovic Robert, dyrektor generalny grupy.  – Amethyst spodziewa się dalszego rozwoju swojej działalności w całej Wielkiej Brytanii i innych europejskich krajach – dodał.

Grupa Amethyst to 17 000 leczonych corocznie pacjentów onkologicznych. W 11 europejskich ośrodkach zatrudnionych jest ponad 400 osób, w tym 65 lekarzy. W klinikach wykorzystuje się do radioterapii 23 liniowe akceleratory.