FORUM NA RZECZ ONKOLOGII

W pierwszy piątek lutego specjaliści Centrum Radioterapii Amethyst uczestniczyć będą w I Forum na Rzecz Onkologii pt. „ Jak pomóc sobie i innym”.

Spotkanie odbędzie się 5 lutego w centrum kongresowym ICE Kraków. Jego organizatorem są Centrum Psychoonkologii UNICORN i prezydent Krakowa, a gospodarzami (i jednocześnie gośćmi specjalnymi) będą Barbara i Jerzy Stuhrowie.

W porannej sesji otwartej uczestnicy – wśród nich dr n. med. Ida Cedrych, małopolski konsultant wojewódzki ds. onkologii klinicznej – rozmawiać będą o współczesnych kierunkach onkologii, interdyscyplinarnym podejściu w leczeniu oraz psychoonkologii. W sesji panelowej, moderowanej przez dziennikarzy lokalnych mediów, uczestniczyć będą dwie specjalistki Centrum Radioterapii Amethyst: Maria Marczak-Ziętkiewicz, onkolog kliniczny i radioterapeuta, oraz psychoonkolog Aleksandra Dindorf. Dr Marczak-Ziętkiewicz opowiadać będzie zarówno o nowoczesnej radioterapii z wykorzystaniem precyzyjnych metod takich jak IMRT, VMAT czy stereotaksja, ale również o sposobach na przezwyciężanie problemów komunikacyjnych w relacji pacjent-lekarz. Natomiast Aleksandra Dindorf przybliży sposoby radzenia sobie ze stresem w chorobie, poprowadzi także krótkie warsztaty praktyczne poświęcone praktyce uważności. Zainteresowani uczestnicy będą mogli też porozmawiać indywidualnie z prelegentami.

Forum odbywać się będzie w godz. 10.00 – 16.00. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
Patronat medialny nad forum objęły Radio Kraków, Gazeta Krakowska oraz TVP 3 Kraków.

Więcej informacji tutaj.