KOLEJNA UMOWA NA BUDOWĘ OŚRODKA RADIOTERAPII

Przedstawiciele Radiology Therapeutic Center Poland oraz  Wielospecjalistycznego Szpitala SPZOZ w Zgorzelcu podpisali w czerwcu br. umowę współpracy.

Dotyczy ona dzierżawy gruntu i wybudowania na tym terenie nowoczesnego ośrodka leczenia chorób nowotworowych.  Spółka RTCP będzie w nim prowadzić – we współpracy ze zgorzelecką placówką medyczną i w ramach zawartego przez szpital kontraktu z NFZ – centrum radioterapii dla mieszkańców powiatu i okolic. Dzięki tej inwestycji szpital będzie mógł świadczyć pełnoprofilowe, kompleksowe leczenie onkologiczne.

Rocznie w Wielospecjalistycznym Szpitalu SPZOZ w Zgorzelcu rozpoznawanych  jest ponad 450 nowych zachorowań na nowotwory złośliwe, a w działającej tu poradni onkologicznej jest udzielanych ponad 1470 porad – stanowi to wzrost do roku poprzedniego o 12 proc. Uruchomienie centrum radioterapii umożliwiłoby również pomoc pacjentom z południowo–zachodniej części województwa lubuskiego (rejon Żar, Żagania, Nowej Soli). Zgodnie z danymi wojewódzkiego rejestru nowotworów rocznie notuje się tu ponad 900 nowych zachorowań.

Centrum radioterapii w Zgorzelcu będzie kolejnym ośrodkiem radioterapii wybudowanym i prowadzonym przez spółkę należąca do międzynarodowego holdingu medycznego Amethyst Radiotherapy – przy krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. L. Rydygiera działa już nowoczesne Centrum Radioterapii Amethyst. Szacowana wartość inwestycji to 60 mln zł i zostanie w całości pokryta przez RTCP.