KRAKOWSKIE CENTRUM JUŻ DZIAŁA

Pacjenci z Małopolski mogą już liczyć na nowoczesne i szybsze leczenie onkologiczne. Dzięki otwartemu właśnie Centrum Radioterapii Amethyst będą mieli dostęp do najnowszych technik radioterapii i profesjonalnego zespołu medycznego.

Otwarcie Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie odbyło się w środę 11 grudnia 2013 roku. Towarzyszyła mu konferencja medyczna „Multidyscyplinarnie o onkologii”, która zgromadziła wielu lekarzy specjalistów, a wśród prelegentów pojawili się znani i cenieni na świecie eksperci w dziedzinie radioterapii, m.in. profesorowie Ion Christian Kiricuta oraz  Razvan Galalae, a także wojewódzki konsultant w dziedzinie radioterapii onkologicznej, prof. Stanisław Korzeniowski.

Tuż po seminarium oraz konferencji prasowej z udziałem przedstawicieli krakowskich i branżowych mediów nastąpiło uroczyste otwarcie pierwszego w Polsce Centrum Radioterapii Amethyst.  Uczestniczyli w nim wicemarszałkowie województwa małopolskiego Wojciech Kozak oraz Roman Ciepiela , przewodniczący Sejmiku Województwa Małopolskiego Kazimierz Barczyk, a także Wojciech Szafrański, prezes Szpitala Specjalistycznego im. L Rydygiera, przedstawiciele Amethyst Medical Center  i ponad stu zaproszonych gości. Po przecięciu wstęgi wszyscy zainteresowani mogli zwiedzić ośrodek, oprowadzani przez Barbarę Werchowiecką-Rusinek, prezes RTCP, oraz dra Marcina Hetnała, kierującego krakowskim Centrum. Mogli obejrzeć m.in. przychodnię radioterapii, pokoje badań, pracownię teleradioterapii  (gdzie znajdują się trzy nowoczesne przyśpieszacze Elekta Synergy) i  symulatora z dwoma tomografami komputerowymi czy poczekalnię dla pacjentów i multimedialną salę konferencyjną dla lekarzy.

Centrum Radioterapii Amethyst znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera, z którym ściśle współpracuje. Szpital jest jedną z największych w Małopolsce placówek medycznych – co piąty pacjent z tego regionu chory na nowotwory złośliwe poddaje się tutaj chemioterapii.  Szpital Specjalistyczny ma doskonale rozwiniętą chirurgię onkologiczną i chemioterapię, a dzięki uruchomieniu Centrum Radioterapii Amethyst stał się pełnoprofilowym ośrodkiem onkologicznym. W jednym ośrodku medycznym pacjenci otrzymają więc kompleksowe leczenie onkologiczne.

Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie pierwszych pacjentów przyjmie 16 grudnia 2013 r.