MIESZKAŃCY WALCZĄ O ZGORZELECKĄ RADIOTERAPIĘ

Stowarzyszenie „AMAZONEK” i osób z chorobą nowotworową w Zgorzelcu zbiera podpisy pod petycją do prezesa NFZ oraz Ministra Zdrowia o umożliwienie działania tamtejszego nowo wybudowanego ośrodka radioterapii. Swoje poparcie wyraziło już ponad 8,3 tys. osób.

Patowa sytuacja nowo powstałego Centrum Radioterapii Amethyst w Zgorzelcu trwa – ze strony Narodowego Funduszu Zdrowia wciąż nie ma zgody na podpisanie kontraktu na świadczenie usług medycznych. Chorzy na nowotwory i ich rodziny rozpoczęli zbieranie podpisów pod petycją do NFZ-u. W inicjatywę włączyły się również władze Zgorzelca, a także miasta i gminy Bogatynia oraz różne organizacje działające na tym terenie – petycję można podpisać m.in. w Punkcie Obsługi Interesanta UM Zgorzelec, w Urzędzie Miasta i Gminy w Bogatyni oraz u wolontariuszy. Jest również dostępna w internecie na stronie Petycjeonline.com. O akcji piszą też lokalne media.

W tej chwili pod petycją łącznie podpisało się (stan na dzień 17.10.2018) już 8319 osób. Ogromna większość, bo prawie 7,5 tys. uczestników akcji, zdecydowała się złożyć podpis osobiście na papierowych listach, ale inicjatywę wsparło też ponad 800 internautów z całej Polski.  Zbieranie podpisów cały czas trwa – online można ją podpisywać tutaj.