NOWA EDYCJA PORADNIKA RADIOTERAPII

W związku z dużym zainteresowaniem pacjentów broszurą poświęconą leczeniu w Centrum Radioterapii Amethyst przygotowaliśmy jej nową edycję.

„Poradnik pacjenta. Radioterapia” pod redakcją dr. n. med. Marcina Hetnała jest bezpłatnym wydawnictwem opracowanym z myślą o pacjentach ośrodka. Pierwsza diagnoza, słowa: nowotwór, chemioterapia, radioterapia już samym dźwiękiem wzbudzają lęk, powodują stres. Ten poradnik ułatwia zrozumienie przebiegu radioterapii, tego, co dzieje się wokół chorego, i tego, co mówią lekarze oraz pozostały personel Centrum Radioterapii Amethyst. Prezentuje kolejne kroki, jakie każdy pacjent pokonuje wspólnie z zespołem Amethystu. W ten sposób chcemy pomóc wszystkim pacjentom w procesie leczenia i przekraczaniu trudności związanych z terapią onkologiczną.

Nowa edycja poradnika radioterapii ma odświeżoną szatę graficzną i zaktualizowaną treść. Od czasu pierwszego wydania broszury, które towarzyszyło otwarciu Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie, minęły cztery lata. Ośrodek przyjął już ponad 8 tys. pacjentów, pojawiła się więc potrzeba uwzględnienia dodatkowych informacji i pytań. Nowością jest rozdział poświęcony dietetyce – właściwemu żywieniu w chorobach onkologicznych. Mamy nadzieję, że zaktualizowany poradnik będzie jeszcze lepiej spełniał swoją funkcję. Jego uzupełnienie stanowi „Poradnik pacjenta. Brachyterapia”, który wydaliśmy na początku br.