UA | DE

O brachyterapii na ekranie

19 marca 2018

Najbliższy Magazyn Medyczny w TVP Kraków poświęcony będzie brachyterapii, czyli nowoczesnej metodzie leczenia nowotworów.

Cotygodniowy Magazyn Medyczny to program prezentujący diagnozowanie i terapie schorzeń prowadzone w małopolskich placówkach medycznych. Najbliższy odcinek – emitowany w środę 21 marca o godz. 7.25 – omawiać będzie brachyterapię. Jest to jedna z nowoczesnych technik radioterapii nowotworów. Polega na leczeniu przy użyciu źródła promieniowania umieszczanego w bezpośrednim kontakcie z guzem. Słowo brachy pochodzi z języka greckiego i oznacza w pobliżu, tak więc brachyterapia jest leczeniem z bliska.

Materiały do wspomnianego odcinka były nagrywane m.in. w Centrum Radioterapii Amethyst - w pracowni brachyterapii oraz przestrzeni ogólnej ośrodka. Wśród specjalistów omawiających główny temat są członkowie zespołu Centrum: dr Krzysztof Bereza oraz dr Marcin Hetnał, dyrektor Centrum.  Przybliżą stosowanie brachyterapii w leczeniu nowotworów ginekologicznych oraz nowotworów prostaty.

Po środowej emisji odcinek można będzie obejrzeć w telewizji TVP Kraków jeszcze dwukrotnie w następujące dni:
  • środa 21.03.2018 – godz. 7.25 (premiera)
  • niedziela 25.03.2018 – godz. 10.35
  • poniedziałek 26.03.2018 – godz. 19.25
lub online na stronie Magazynu Medycznego.
Raport o polskiej radioterapii onkologicznej Raport o polskiej radioterapii onkologicznej

28.03.2018

Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie jest największym – pod względem liczby leczonych pacjentów – ośrodkiem radioterapeutycznym w Małopolsce. Z raportu przygotowanego przez krajowego konsultanta w dziedzinie radioterapii onkologicznej wynika też, że w zestawieniu liczby mieszkańców przypadających na jeden akcelerator województwo małopolskie zajmuje 8. miejsce, a na jeden aparat do brachyterapii – 5. pozycję.

czytaj więcej >
O brachyterapii na ekranie O brachyterapii na ekranie

19.03.2018

Najbliższy Magazyn Medyczny w TVP Kraków poświęcony będzie brachyterapii, czyli nowoczesnej metodzie leczenia nowotworów.

czytaj więcej >
Przewodnik po brachyterapii Przewodnik po brachyterapii

28.02.2018

Specjalistyczną publikację poświęconą brachyterapii wydało Centrum Radioterapii Amethyst. Poradnik brachyterapii jest kompendium wiedzy na temat tej techniki leczenia onkologicznego.

czytaj więcej >