UA | DE

O brachyterapii na ekranie

19 marca 2018

Najbliższy Magazyn Medyczny w TVP Kraków poświęcony będzie brachyterapii, czyli nowoczesnej metodzie leczenia nowotworów.

Cotygodniowy Magazyn Medyczny to program prezentujący diagnozowanie i terapie schorzeń prowadzone w małopolskich placówkach medycznych. Najbliższy odcinek – emitowany w środę 21 marca o godz. 7.25 – omawiać będzie brachyterapię. Jest to jedna z nowoczesnych technik radioterapii nowotworów. Polega na leczeniu przy użyciu źródła promieniowania umieszczanego w bezpośrednim kontakcie z guzem. Słowo brachy pochodzi z języka greckiego i oznacza w pobliżu, tak więc brachyterapia jest leczeniem z bliska.

Materiały do wspomnianego odcinka były nagrywane m.in. w Centrum Radioterapii Amethyst - w pracowni brachyterapii oraz przestrzeni ogólnej ośrodka. Wśród specjalistów omawiających główny temat są członkowie zespołu Centrum: dr Krzysztof Bereza oraz dr Marcin Hetnał, dyrektor Centrum.  Przybliżą stosowanie brachyterapii w leczeniu nowotworów ginekologicznych oraz nowotworów prostaty.

Po środowej emisji odcinek można będzie obejrzeć w telewizji TVP Kraków jeszcze dwukrotnie w następujące dni:
  • środa 21.03.2018 – godz. 7.25 (premiera)
  • niedziela 25.03.2018 – godz. 10.35
  • poniedziałek 26.03.2018 – godz. 19.25
lub online na stronie Magazynu Medycznego.
Letnie warsztaty dietetyczne Letnie warsztaty dietetyczne

20.06.2018

Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów kulinarnych dla pacjentów i ich opiekunów prowadzonych w Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie we współpracy z Nutricia Onkology.

czytaj więcej >
Zajęcia praktyczne dla lekarzy rezydentów Zajęcia praktyczne dla lekarzy rezydentów

18.06.2018

W ramach współpracy z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w krakowskim  ośrodku odbędą się zajęcia praktyczne w ramach kursu CMKP dla lekarzy specjalizujących się w chirurgii szczękowo-twarzowej.

czytaj więcej >
Nowa edycja poradnika radioterapii Nowa edycja poradnika radioterapii

15.05.2018

W związku z dużym zainteresowaniem pacjentów broszurą poświęconą leczeniu w Centrum Radioterapii Amethyst przygotowaliśmy jej nową edycję.

czytaj więcej >