UA | DE

O brachyterapii na ekranie

19 marca 2018

Najbliższy Magazyn Medyczny w TVP Kraków poświęcony będzie brachyterapii, czyli nowoczesnej metodzie leczenia nowotworów.

Cotygodniowy Magazyn Medyczny to program prezentujący diagnozowanie i terapie schorzeń prowadzone w małopolskich placówkach medycznych. Najbliższy odcinek – emitowany w środę 21 marca o godz. 7.25 – omawiać będzie brachyterapię. Jest to jedna z nowoczesnych technik radioterapii nowotworów. Polega na leczeniu przy użyciu źródła promieniowania umieszczanego w bezpośrednim kontakcie z guzem. Słowo brachy pochodzi z języka greckiego i oznacza w pobliżu, tak więc brachyterapia jest leczeniem z bliska.

Materiały do wspomnianego odcinka były nagrywane m.in. w Centrum Radioterapii Amethyst - w pracowni brachyterapii oraz przestrzeni ogólnej ośrodka. Wśród specjalistów omawiających główny temat są członkowie zespołu Centrum: dr Krzysztof Bereza oraz dr Marcin Hetnał, dyrektor Centrum.  Przybliżą stosowanie brachyterapii w leczeniu nowotworów ginekologicznych oraz nowotworów prostaty.

Po środowej emisji odcinek można będzie obejrzeć w telewizji TVP Kraków jeszcze dwukrotnie w następujące dni:
  • środa 21.03.2018 – godz. 7.25 (premiera)
  • niedziela 25.03.2018 – godz. 10.35
  • poniedziałek 26.03.2018 – godz. 19.25
lub online na stronie Magazynu Medycznego.
Pięć lat Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie Pięć lat Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie

13.12.2018

Mija pięć lat działalności Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie. W tym czasie leczenie przeszło ponad 11 tys. pacjentów, udzielono też ponad 50 tys. porad lekarskich.

czytaj więcej >
Walka z rakiem – dodatek do dziennika Rzeczpospolita Walka z rakiem – dodatek do dziennika Rzeczpospolita

29.11.2018

Zachęcamy do zapoznania się z dodatkiem tematycznym „Walka z rakiem” dystrybuowanym w listopadzie z dziennikiem Rzeczpospolita. Materiały można także przeczytać online.

czytaj więcej >
Pierwszy pacjent radioterapii w Zgorzelcu Pierwszy pacjent radioterapii w Zgorzelcu

14.11.2018

W środę 14 listopada pierwszy pacjent Centrum Radioterapii Amethyst w Zgorzelcu rozpoczął zabiegi napromieniania.

czytaj więcej >