PAKIET ONKOLOGICZNY – SPOTKANIE PRASOWE

Pakiet onkologiczny to znacząca zmiana w diagnozowaniu i leczeniu chorób nowotworowych w Polsce. Dlatego z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera w Krakowie i Centrum Radioterapii Amethyst zapraszają na spotkanie prasowe:

Pakiet onkologiczny w praktyce – podsumowanie pierwszego miesiąca funkcjonowania nowych uregulowań w zakresie diagnostyki i leczenia onkologicznego.

Pod względem zakresu pakietu onkologicznego Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera w Krakowie jest trzecią co do wielkości w województwie małopolskim placówką (po Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie i Szpitalu Wojewódzkim w Tarnowie). Pakiet onkologiczny w krakowskim Rydygierze obejmuje leczenie na 13 oddziałach szpitalnych i opiekę ambulatoryjną w 13 poradniach.
Pierwszą kartę diagnostyki i leczenia onkologicznego Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera wystawił już 2 stycznia na Oddziale Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej. Była to pierwsza karta w województwie małopolskim. Do 26 stycznia zostało ich wydanych 196.

Spotkanie prasowe odbędzie się w czwartek 5 lutego o godzinie 12, w sali konferencyjnej Centrum Radioterapii Amethyst (budynek obok Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera).