PODZIĘKOWANIE ZA WSPARCIE I POMOC

Centrum Radioterapii Amethyst otrzymało od fundacji „Podaruj życie” pamiątkowy dyplom z podziękowaniem za zaangażowanie w dzieło pomocy chorym na białaczkę i inne nowotwory.

Okazją do wręczania wyróżnień była uroczystość 15-lecia fundacji, która odbyła się dzisiaj w Urzędzie Miasta Krakowa.  Urszula Smok, jej założycielka, dziękowała wszystkim, którzy przez lata wspierali działalność fundacji i starali się podarować chorym radość i życie. W tym gronie są też specjaliści Centrum Radioterapii Amethyst, którzy pomagają fundacji m.in. w organizacji konferencji naukowych, a lekarze i dietetyk ośrodka dzielą się swoją wiedzą w trakcie wykładów, pomagając zrozumieć i oswoić chorobę nowotworową. W minionym roku uczestniczyli oni w IX Krakowskiej Konferencji „Leczenie onkologiczne u osób starszych” (oprócz dwóch prelekcji dla uczestników spotkania przygotowano też konsultacje onkologiczne), natomiast w tym roku doktorzy Marcin Hetnał i Krzysztof Bereza wezmą udział w dziesiątej edycji konferencji „RAK – Wiedzieć, Walczyć, Wygrać – nowe kierunki w leczeniu”.

Dyplom dla Barbary Werchowieckiej-Rusinek, prezes spółki RTCP zarządzającej Centrum Radioterapii Amethyst, odebrał Przemysław Zachwieja, dyrektor ds. współpracy i rozwoju.