POMOC NIE TYLKO MEDYCZNA

Często nie trzeba wiele, aby dać innym szansę na lepsze jutro. Pracownicy Centrum Radioterapii Amethyst postanowili wesprzeć małe przedszkole w Bieszczadach i jego podopiecznych.

Przedszkole w Baligrodzie (pomiędzy Leskiem a Cisną) jest jedyną tego typu placówką w górzystej okolicy. Jego działalność finansuje samorząd, ale tylko w 75 proc. – pozostała część środków pochodzi ze składek rodziców oraz z dotacji przyjaznych instytucji. Niestety, ten rejon Podkarpacia nie jest zamożny, a mieszkańcy nie należą do osób o dochodach pozwalających na bezpieczne funkcjonowanie placówki. Tymczasem potrzeby są rozliczne: od zwykłych przedmiotów, materiałów dla dzieci niezbędnych do codziennej pracy po wyposażenie placu zabaw.

Dlatego pracownicy Centrum Radioterapii Amethyst postanowili włączyć się w akcję pomocy dla bieszczadzkiego przedszkola. Do 4 listopada trwa wśród pracowników zbiórka materiałów  plastycznych, książeczek dla dzieci, wycinanek, kolorowanek, gier planszowych i innych przedmiotów, z których maluchy będą mogły korzystać codziennie i które będą wspierać ich rozwój. Zgromadzone rzeczy zostaną przekazane personelowi przedszkola.