PORADY ŻYWIENIOWE

W Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie pacjenci korzystają ze stałej opieki dietetyka i psychologa. Po to, aby najnowocześniejszą terapię wesprzeć emocjonalną troską i poprawić komfort życia pacjentów. Do sukcesu terapii onkologicznej potrzebnych jest wiele elementów. Nowoczesna opieka medyczna ma wymiar holistyczny, poza wymiarem fizycznym obejmuje również psychiczny, społeczny i duchowy. W ten sposób   można motywować pacjentów  do leczenia i radzenia sobie z codziennością podczas terapii.

Pozytywne nastawienie i wola leczenia odgrywają bardzo ważną rolę w procesie terapii onkologicznej, ale nie można zapominać o kwestiach bardziej przyziemnych, takich jak odpowiednie żywienie.

Zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta w chorobach nowotworowych powinna być dobrana indywidualnie, ponieważ każdy pacjent może inaczej znosić skutki uboczne leczenia, może mieć inne choroby towarzyszące, inne preferencje smakowe. Rozwiązaniem tej kwestii są konsultacje dietetyczne oferowane bezpłatnie pacjentom przez Centrum Radioterapii Amethyst.

W czasie wizyt kontrolnych w trakcie trwania radioterapii, oprócz normalnego wywiadu i badania,  personel medyczny obserwuje wagę  pacjentów, pytając też o aspekty związane z odżywianiem. Wykrycie lekkiego niedożywienia i zmodyfikowanie sposobu żywienia ma ogromny wpływ na wyniki leczenia i zmniejszenie wystąpienia skutków ubocznych  Zdrowa dieta to często zadanie dla całej rodziny pacjenta, porady dietetyczne udzielane są również bliskim pacjenta.

Konsultacje na temat żywienia w trakcie choroby nowotworowej w Centrum Radioterapii Amethyst:

poniedziałek 8.00 – 14.30

wtorek 8.00 – 15.30

środa 8.00 – 15.30

czwartek 13.00 – 20.00

piątek 8.00 – 14.30

 

Zobacz więcej na temat zasad odżywiania w trakcie choroby nowotworowej: