ROZPOCZĘCIE BUDOWY CENTRUM RADIOTERAPII W WIEDNIU

W poniedziałek 8 maja 2017 r. odbyła się uroczystość wbicia pierwszej łopaty pod budowę nowego ośrodka Amethyst Radiotherapy w Austrii.

Pierwsze prywatne centrum radioterapii w Austrii powstaje w jej stolicy, w sąsiedztwie Wiener Privatklinik  przy Pelikangasse 15. W ramach projektu przy istniejącej klinice powstanie budynek, w którym znajdą się pomieszczenia na dwa nowoczesne, wysokowydajne akceleratory liniowe do napromieniania. Według planów ośrodek przyjmie pierwszych pacjentów pod koniec 2017 roku.

– Radioterapia to jedna z najważniejszych metod leczenia raka. Niestety, do tej pory w Austrii, a w szczególności w stołecznym regionie, istniał duży problem z dostępem do niej. Głównym powodem był niedobór specjalistycznego sprzętu, pacjenci musieli długo czekać na zabiegi napromieniania – mówi dr  Paul Stuchetz, prezes Amethyst Österreich należącej do grupy medycznej Amethyst Radiotherapy. – Dzięki uruchomieniu przez Amethyst nowych akceleratorów liniowych wydatnie zwiększą się możliwości leczenia pacjentów z rakiem.

Koszt inwestycji realizowanej w Wiedniu to blisko 10 mln euro.

Ośrodki sieci Amethyst Radiotherapy działają już we Francji, Rumunii i Polsce.