ROZPOCZĘCIE BUDOWY DRUGIEGO CENTRUM RADIOTERAPII

Sieć Amethyst uruchomi kolejną placówkę w Polsce. Powstanie ona w ścisłej współpracy z Wielospecjalistycznym Szpitalem w Zgorzelcu.

To jedna z najdynamiczniej rozwijających się placówek szpitalnych na Dolnym Śląsku. Prowadzi odziały chirurgii onkologicznej, onkologii klinicznej i chemioterapii oraz dysponuje pełnym zapleczem diagnostycznym. Przyszpitalne  przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej realizują pakiet onkologiczny dla 400 tys. mieszkańców. Aby prowadzić kompleksowe, pełnoprofilowe leczenie onkologiczne, szpital potrzebuje ostatniego ogniwa – radioterapii.

Uruchomienie Centrum Radioterapii w Zgorzelcu ma duże znaczenie dla mieszkańców Zgorzelca, Bogatyni, Zawidowa, Nowogrodźca, Węglińca, którzy będą mieli na miejscu dostęp do pełnej terapii onkologicznej. Badania pokazują, że dojazd na radioterapię dłuższy niż 45 minut jest częstą przyczyną rezygnacji pacjentów z podjęcia terapii.

Amethyst rozpoczął budowę 20 czerwca 2016 roku. Obiekt powstaje w całości jako nowy. Otwarcie planowane jest na przełomie drugiego i trzeciego kwartału 2017 roku.