ROZWÓJ OŚRODKA RADIOTERAPII CHARLEBOURG-LADÉFENSE

Od momentu włączenia w 2015 roku do grupy Amethyst Radiotherapy ośrodek Charlebourg – La Défense korzysta z benefitów, jakie stwarza jej główny plan inwestycyjny: powstają dwa dodatkowe bunkry, a w 2017 roku  planowany jest zakup i instalacja nowego akceleratora. Oprócz tego trwają prace renowacyjne i aranżacyjne gabinetów, pomieszczeń zabiegowych, recepcji oraz części administracyjnej.

Niedawno centrum otrzymało pozwolenie na świadczenie usług brachyterapii z użyciem izotopów o wysokiej mocy dawki promieniowania (HDR). Dzięki temu stanie się pierwszym ośrodkiem radioterapii wśród prywatnych zakładów opieki medycznej w regionie, w którym stosowana będzie ta technika leczenia. Przyjęcie pierwszych pacjentów planowane jest na wrzesień 2017 roku.

Aby wzmocnić zespół lekarski, do Centrum Amethyst Charlebourg – La Défense przyjęto dr Anne De la Rochefordiere, specjalistkę radioterapii onkologicznej z Instytutu Curie w Paryżu. Specjalizuje się ona w nowotworach piersi, dróg rodnych i odbytnicy. Ponadto dr Anne De la Rochefordiere  jest jedną ze specjalistek w dziedzinie brachyterapii ginekologicznej.