SPECJALIŚCI O LECZENIU NOWOTWORÓW PROSTATY

Tematem wyemitowanego właśnie Magazynu Medycznego w TVP Kraków było diagnozowanie i leczenie nowotworów prostaty. Jednym z wypowiadających się specjalistów był dr Marcin Hetnał, dyrektor Centrum Radioterapii Amethyst.

Cotygodniowy Magazyn Medyczny to program prezentujący diagnozowanie i terapie schorzeń prowadzone w małopolskich placówkach medycznych. Odcinek wyemitowany wczoraj (poniedziałek 23 lipca) o godz. 9.25 poświęcony był leczeniu raka stercza, czyli inaczej raka prostaty. To jeden z najczęściej występujących nowotworów złośliwych u mężczyzn: w Europie jest trzecią przyczyna zgonów z powodu nowotworów, w Polsce pod względem zapadalności ustępuje jedynie rakowi płuca.

Materiały do wspomnianego odcinka były nagrywane m.in. w Centrum Radioterapii Amethyst, a wśród specjalistów omawiających temat pojawił się dr Marcin Hetnał, dyrektor Centrum. Opowiadał o wykorzystaniu teleradioterapii oraz brachyterapii do leczenia nowotworów prostaty. Natomiast Robert Maślankowski, dyrektor operacyjny Centrum, omawiał standardy leczenia w krakowskim ośrodku.

Po poniedziałkowej emisji odcinek można będzie obejrzeć w telewizji TVP Kraków jeszcze dwukrotnie w następujące dni:

środa 25.07 godzina 7:35

niedziela 29.07 godzina 10:35

lub online na stronie Magazynu Medycznego.