SPOTKANIE FIZYKÓW MEDYCZNYCH W KRAKOWIE

Brachyterapia jest odmianą radioterapii, w której źródło promieniowania instalowane jest bezpośrednio w guzie nowotworowym lub jego najbliższej okolicy, dlatego określa się ją jako radioterapią z bliska. Umożliwia bardzo precyzyjne leczenie, podawanie znacznego promieniowa w okolicę chorą, przy dobrej ochronie tkanek zdrowych. W Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie metoda ta jest z powodzeniem stosowana w przypadku nowotworów prostaty, piersi, narządów rodnych u kobiet, głowy i szyi oraz skóry.

Współczesna medycyna cały czas się rozwija, dlatego bardzo ważne są spotkania, dyskusje naukowe i wymiana poglądów. W piątek 11 czerwca rozpoczęło się V spotkania sekcji brachyterapii Polskiego Towarzystwa Fizyki Medycznej, którego gospodarzem jest Centrum Radioterapii Amethyst.  Konferencja odbywa się w salach wykładowych Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego.

Program spotkania

Prowadzącymi sesje będą m.in. Roksana Kudzia i Damian Nahajowski fizycy medyczni z Centrum Radioterapii Amethyst.

Magdalena Tumidajewicz z Centrum Radioterapii Amethyst podczas pierwszej sesji będzie mówić o brachyterapii w nowotworach skóry. Roksana Kudzia poruszy ważne aspekty z punktu widzenia fizyka brachyterapii śródtkankowej.