SZKOLILIŚMY SIĘ W EINDHOVEN

Sześciu specjalistów Centrum Radioterapii Amethyst – dwóch lekarzy, trzech fizyków medycznych i technik – uczestniczyło w praktycznych szkoleniach w szpitalu Catharina Ziekenhuis w Eindhoven.

Szpital ten należy do trójki najlepszych ośrodków onkologicznych w Holandii. W zeszłym roku wykonał ponad 6 tys. zabiegów radioterapii, a tamtejszy Zakład Radioterapii specjalizuje się w leczeniu stereotaktycznym i śródoperacyjnym. Pracujący w nim specjaliści są autorami wielu procedur wzorcowych stosowanych w całym kraju.

Centrum Radioterapii Amethyst nawiązało z holenderskim szpitalem udaną współpracę, dzięki której do Eindhoven wyjechała sześcioosobowa grupa na praktyczne szkolenia z zakresu stereotaksji. Specjaliści z krakowskiego Centrum uczestniczyli w konsultacjach na temat wdrażania i weryfikacji procesu leczenia stereotaktycznego. Oprócz tego szkolenie obejmowało dozymetrię, skuteczność stabilizacji pacjenta, planowanie leczenia oraz weryfikację obrazową w trakcie leczenia. Zagraniczne wyjazdy były doskonałą okazją do zapoznania się z procedurami stosowanymi w Catharina Ziekenhuis, a także do wymiany doświadczeń z kolegami z zagranicy.

Szkolenia w renomowanych ośrodkach medycznych na świecie są jednym z ważnych wyznaczników sieci Amethyst Radiotherapy i należących do niej centrów radioterapii. W ten sposób personel Centrum Radioterapii Amethyst ma kontakt z najnowszymi osiągnięciami nauki i międzynarodowymi standardami.