SZPITAL RYDYGIERA WYSOKO W RANKINGU SZPITALI 2015

W ogłoszonym właśnie najnowszym Rankingu Szpitali pod patronatem Radia ZET i Rzeczpospolitej krakowski Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera zajął wysoką 11. pozycję na sto placówek. Jest też zwycięzcą kategorii „Najlepsze szpitale w województwie małopolskim”.

W zestawieniu oceniano szpitale pod kątem wielu kluczowych elementów, m.in. skuteczności i jakości leczenia, jakości opieki nad pacjentem i komfortu jego pobytu w placówce, obszaru zarządzania placówką, posiadanych certyfikatów jakości, działalności SOR czy też analizy zdarzeń i skarg. Po raz trzeci z rzędu zwyciężyło Pleszewskie Centrum Medyczne, które zdobyło 917 punktów na 1000 możliwych. Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera z wynikiem 876,62 punktu uplasował się na 11 miejscu – do ostatniej placówki z pierwszej dziesiątki zabrakło niecałe 1,5 punktu! Natomiast w zestawieniu „Najlepsze szpitale w województwie” krakowski szpital okazał się być najlepszy w całym województwie małopolskim. Ważnym elementem działalności Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera jest doskonale rozwinięta chirurgia onkologiczna i chemioterapia, a dzięki uruchomieniu Centrum Radioterapii Amethyst stał się on pełnoprofilowym ośrodkiem onkologicznym. Dla chorych ze wskazaniami do radioterapii w trybie hospitalizacji przygotowano w szpitalu specjalny Oddział Radioterapii.

Organizatorami rankingu są CMJ i firma doradcza IDEA Trade. Partnerami akcji są PZU (partner strategiczny), BGK, Konfederacja Lewiatan, Polska Unia Szpitali Specjalistycznych, Mentor i EMC Szpitale SA. Natomiast patronat medialny objęły Radio ZET i Rzeczpospolita.

Pełen ranking tutaj.