SZYBKA IDENTYFIKACJA, WIĘKSZE BEZPIECZEŃSTWO

W trosce o bezpieczeństwo chorych i najwyższą jakość leczenia Centrum Radioterapii Amethyst wprowadziło specjalne opaski identyfikacyjne. Pozwalają one szybko i bezbłędnie identyfikować pacjenta z jego planem leczenia, upraszczając jednocześnie procedury zgłaszania się na naświetlania.

Każdy pacjent skierowany na radioterapię w Centrum Radioterapii Amethyst otrzymuje celulozową opaskę z numerem i kodem kreskowym, którą nosi podczas całego procesu leczenia. Materiał, z którego została ona wykonana, jest całkowicie bezpieczny i dostosowany do potrzeb medycznych. Dzięki indywidualnemu numerowi  i kodowi kreskowemu możliwa jest natychmiastowa identyfikacja pacjenta z jego danymi oraz przygotowanym planem leczenia, zapisanymi w chronionych systemach komputerowych ośrodka. Gwarantuje to chorym pewność i precyzyjność stosowanych naświetlań.

Zastosowanie takiego rozwiązania ma na celu nie tylko zapewnienie wysokiej jakości leczenia oraz bezpieczeństwa, ale także większą wygodę dla pacjentów. Upraszcza ono bowiem wszelkie procedury i sposób rejestrowania się w Centrum Radioterapii Amethyst podczas trwającej terapii. Specjalny czytnik znajdujący się w Punkcie Obsługi Pacjenta rejestruje wizytę pacjenta bez konieczności kontaktu ze specjalistą. Dzięki temu chorzy nie muszą czekać w kolejce, a system komputerowy błyskawicznie odnotowuje ich obecność.