UA | DE

Warsztaty dietetyczne w Zgorzelcu

11 maja 2018

Nowo powstałe Centrum Radioterapii Amethyst w Zgorzelcu włączyło się w XVI Wiosenne Warsztaty Onkologiczne Zgorzelecka Profilaktyka Onkologiczna. Na uczestników czekał bezpłatny wykład technologa żywienia oraz indywidualne porady dietetyczne.

Konferencja zorganizowana przez Wielospecjalistyczny Szpital – Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu odbywa się w dniach 11-12 maja br. Piątek był czasem darmowych konsultacji dla chętnych w ramach dni otwartych. Główny temat stanowiła profilaktyka chorób nowotworowych.  Nawiązaniem do niego były warsztaty dietetyczne w powstałym przy szpitalu Centrum Radioterapii Amethyst. Pierwszą część spotkania wypełnił wykład Anny Stoch – technolog żywienia specjalizującej się w żywieniu  wspomagającym terapie chorób onkologicznych. Opowiadała ona o czynnikach żywieniowych, które pomagają zapobiegać powstawaniu tego typu chorób. Po wykładzie był czas na indywidualne porady dietetyczne, a uczestnicy warsztatów mogli również skorzystać z bezpłatnego pomiaru ciśnienia krwi oraz konsultacji z lekarzem onkologiem.

Specjaliści o leczeniu nowotworów prostaty Specjaliści o leczeniu nowotworów prostaty

24.07.2018

Tematem wyemitowanego właśnie Magazynu Medycznego w TVP Kraków było diagnozowanie i leczenie nowotworów prostaty. Jednym z wypowiadających się specjalistów był dr Marcin Hetnał, dyrektor Centrum Radioterapii Amethyst.

czytaj więcej >
Letnie warsztaty dietetyczne Letnie warsztaty dietetyczne

20.06.2018

Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów kulinarnych dla pacjentów i ich opiekunów prowadzonych w Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie we współpracy z Nutricia Onkology.

czytaj więcej >
Zajęcia praktyczne dla lekarzy rezydentów Zajęcia praktyczne dla lekarzy rezydentów

18.06.2018

W ramach współpracy z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w krakowskim  ośrodku odbędą się zajęcia praktyczne w ramach kursu CMKP dla lekarzy specjalizujących się w chirurgii szczękowo-twarzowej.

czytaj więcej >