UA | DE

Warsztaty dietetyczne w Zgorzelcu

11 maja 2018

Nowo powstałe Centrum Radioterapii Amethyst w Zgorzelcu włączyło się w XVI Wiosenne Warsztaty Onkologiczne Zgorzelecka Profilaktyka Onkologiczna. Na uczestników czekał bezpłatny wykład technologa żywienia oraz indywidualne porady dietetyczne.

Konferencja zorganizowana przez Wielospecjalistyczny Szpital – Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu odbywa się w dniach 11-12 maja br. Piątek był czasem darmowych konsultacji dla chętnych w ramach dni otwartych. Główny temat stanowiła profilaktyka chorób nowotworowych.  Nawiązaniem do niego były warsztaty dietetyczne w powstałym przy szpitalu Centrum Radioterapii Amethyst. Pierwszą część spotkania wypełnił wykład Anny Stoch – technolog żywienia specjalizującej się w żywieniu  wspomagającym terapie chorób onkologicznych. Opowiadała ona o czynnikach żywieniowych, które pomagają zapobiegać powstawaniu tego typu chorób. Po wykładzie był czas na indywidualne porady dietetyczne, a uczestnicy warsztatów mogli również skorzystać z bezpłatnego pomiaru ciśnienia krwi oraz konsultacji z lekarzem onkologiem.

Nowa edycja poradnika radioterapii Nowa edycja poradnika radioterapii

15.05.2018

W związku z dużym zainteresowaniem pacjentów broszurą poświęconą leczeniu w Centrum Radioterapii Amethyst przygotowaliśmy jej nową edycję.

czytaj więcej >
Warsztaty dietetyczne w Zgorzelcu Warsztaty dietetyczne w Zgorzelcu

11.05.2018

Nowo powstałe Centrum Radioterapii Amethyst w Zgorzelcu włączyło się w XVI Wiosenne Warsztaty Onkologiczne Zgorzelecka Profilaktyka Onkologiczna. Na uczestników czekał bezpłatny wykład technologa żywienia oraz porady dietetyczne.

czytaj więcej >
Raport o polskiej radioterapii onkologicznej Raport o polskiej radioterapii onkologicznej

28.03.2018

Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie jest największym – pod względem liczby leczonych pacjentów – ośrodkiem radioterapeutycznym w Małopolsce. Z raportu przygotowanego przez krajowego konsultanta w dziedzinie radioterapii onkologicznej wynika też, że w zestawieniu liczby mieszkańców przypadających na jeden akcelerator województwo małopolskie zajmuje 8. miejsce, a na jeden aparat do brachyterapii – 5. pozycję.

czytaj więcej >