UA | DE

Warsztaty dietetyczne w Zgorzelcu

11 maja 2018

Nowo powstałe Centrum Radioterapii Amethyst w Zgorzelcu włączyło się w XVI Wiosenne Warsztaty Onkologiczne Zgorzelecka Profilaktyka Onkologiczna. Na uczestników czekał bezpłatny wykład technologa żywienia oraz indywidualne porady dietetyczne.

Konferencja zorganizowana przez Wielospecjalistyczny Szpital – Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcu odbywa się w dniach 11-12 maja br. Piątek był czasem darmowych konsultacji dla chętnych w ramach dni otwartych. Główny temat stanowiła profilaktyka chorób nowotworowych.  Nawiązaniem do niego były warsztaty dietetyczne w powstałym przy szpitalu Centrum Radioterapii Amethyst. Pierwszą część spotkania wypełnił wykład Anny Stoch – technolog żywienia specjalizującej się w żywieniu  wspomagającym terapie chorób onkologicznych. Opowiadała ona o czynnikach żywieniowych, które pomagają zapobiegać powstawaniu tego typu chorób. Po wykładzie był czas na indywidualne porady dietetyczne, a uczestnicy warsztatów mogli również skorzystać z bezpłatnego pomiaru ciśnienia krwi oraz konsultacji z lekarzem onkologiem.

Mieszkańcy walczą o zgorzelecką radioterapię Mieszkańcy walczą o zgorzelecką radioterapię

17.10.2018

Stowarzyszenie „AMAZONEK” i osób z chorobą nowotworową w Zgorzelcu zbiera podpisy pod petycją do prezesa NFZ oraz Ministra Zdrowia o umożliwienie działania nowo wybudowanego ośrodka radioterapii. Poparcie wyraziło już ponad 8,3 tys. osób.

czytaj więcej >
Oświadczenie Amethyst Polska w sprawie Centrum Radioterapii w Zgorzelcu Oświadczenie Amethyst Polska w sprawie Centrum Radioterapii w Zgorzelcu

28.09.2018

W związku z medialnymi doniesieniami, informującymi o problemach Wielospecjalistycznego Szpitala w Zgorzelcu w uzyskaniu kontraktu...

czytaj więcej >
Badanie systemu opieki onkologicznej Badanie systemu opieki onkologicznej

25.09.2018

Centrum Radioterapii Amethyst bierze udział w ogólnopolskim badaniu „Ścieżka pacjenta”. Projekt koordynowany przez Fundację Onkologia 2025 zweryfikuje  realny czas oczekiwania na diagnozę i leczenie onkologiczne w Polsce.

czytaj więcej >