Press "Enter" to skip to content

Amethyst Radiotherapy

Amethyst  Radiotherapy to międzynarodowa sieć ośrodków medycznych, specjalizujących się w najnowszych terapiach onkologicznych, szczególnie radioterapii.

Ośrodki grupy:

  • Francja – Compiegne, Creil, La Garenne-Colombes, Maubeuge,
  • Polska – Kraków,
  • Rumunia – Bukareszt, Kluż,
  • Włochy – Rzym,
  •  Austria – Wiedeń,
  • Wielka Brytania – Londyn, Sheffield

Sieć Amethyst działa od 2010 roku i jest jedną z najszybciej rozwijających się niepublicznych instytucji w zakresie leczenia onkologicznego. Zatrudnia ponad 400 pracowników w tym 65 lekarzy specjalistów. W jej ośrodkach funkcjonują  23 akceleratory liniowe, a rocznie leczy się w nich około 17 tysięcy pacjentów.

Grupa stosuje międzynarodowe protokoły medyczne i metody leczenia uznane na całym świecie. Niezależnie od miejsca funkcjonowania w placówkach Amethystu są wdrażane takie same procedury medyczne, instalowany jest najwyższej klasy sprzęt, a lekarze i personel medyczny przechodzą identyczne szkolenia i staże.

Dyrektorem medycznym sieci Amethyst Radiotherapy jest profesor Gabriel Kacso, dyrektor medyczny Centrum Radioterapii Amethyst w rumuńskim Kluż-Napoka. Zanim dołączył do Amethyst Radiotherapy, przez 15 lat pracował jako specjalista radioterapii i onkologii klinicznej w Instytucie Onkologicznym im. prof. Iona Chiricuty w Klużu. Przewodniczący Rumuńskiego Towarzystwa Radioterapii i Onkologii Klinicznej oraz międzynarodowy członek takich instytucji jak ESTRO, BUON i ASTRO.

Więcej o międzynarodowych ośrodkach Amethyst Therapy:

https://www.amethyst-radiotherapy.com/