Press "Enter" to skip to content

Partnerzy sieci Amethyst Radiotherapy

Centra radioterapii należące do sieci Amethyst powstają w bezpośrednim sąsiedztwie ważnych dla danego regionu szpitali specjalistycznych, tworząc w ten sposób profesjonalne, pełnoprofilowe ośrodki onkologiczne.  Dzięki temu pacjenci w jednym miejscu otrzymują kompleksowe leczenie onkologiczne, a planowaniem i prowadzeniem terapii zajmują się zespoły wielospecjalistyczne, w których skład wchodzi kilku specjalistów.  Zespołowe konsultacje pozwalają wybrać najbardziej optymalny sposób leczenia i zdecydowanie zwiększają skuteczność terapii.

W Polsce do partnerów sieci Amethyst Radiotherapy należą:

Szpital Specjalistyczny im. L. Rydygiera w Krakowie – jedna z największych w Małopolsce placówek medycznych. 22 proc. pacjentów z tego regionu chorych na nowotwory złośliwe poddaje się tutaj chemioterapii. Szpital Specjalistyczny ma doskonale rozwiniętą chirurgię onkologiczną i chemioterapię.
W przypadku pacjentów ze wskazaniami do radioterapii w trybie hospitalizacji przygotowano w szpitalu specjalny Oddział Radioterapii.

Więcej informacji o oddziale można znaleźć tutaj.

Wielospecjalistyczny Szpital – Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Zgorzelcujedna z najdynamiczniej rozwijających się placówek szpitalnych na Dolnym Śląsku. Prowadzi oddziały chirurgii onkologicznej, onkologii klinicznej i chemioterapii, dysponuje pełnym zapleczem diagnostycznym. Przyszpitalne  przychodnie podstawowej opieki zdrowotnej realizują pakiet onkologiczny dla 400 tys. mieszkańców. Aby prowadzić kompleksowe leczenie onkologiczne, szpital potrzebował ostatniego ogniwa – radioterapii.

W szpitalach, przy których zlokalizowane są centra radioterapii, prowadzone jest leczenie skojarzone.

Oprócz tego ważnym partnerem dla całej sieci Amethyst jest firma Elekta – wiodący światowy dostawca rozwiązań klinicznych dla radioterapii z użyciem obrazowania, radioterapii stereotaktycznej i radiochirurgii oraz zaawansowanych systemów informatycznych w leczeniu raka.  Każdego roku 250 tys. pacjentów leczonych jest za pomocą sprzętu do radioterapii firmy Elekta, 50 tys. pacjentów przechodzi chirurgię Gamma Knife oraz 100 tys. pacjentów leczonych jest dzięki Leksell Stereotactic System. Rozwiązania Elekty w onkologii i neurochirurgii są wykorzystywane w 6 tys. szpitali na całym świecie.

Elekta została założona w 1972 roku przez Larsa Leksella, profesora neurochirurgii w Karolinska Institute w Sztokholmie. Dziś zatrudnia blisko 3300 pracowników na całym świecie. Centrala firmy znajduje się w Sztokholmie, a spółka jest notowana na szwedzkiej giełdzie Nordic Stock Exchange.