Press "Enter" to skip to content

Aktualności

Ekologiczny rejs onkologów

Polskie Towarzystwo Brachyterapii stworzyło unikalny w onkologii projekt #BrachyCares, którego celem jest holistyczna edukacja pacjentów onkologicznych i ich rodzin w celu uświadomienia wpływu jakości naszego środowiska na wzrost liczby zachorowań na nowotwory złośliwe.
ZOBACZ WIĘCEJ

Pacjenci z Ukrainy leczą się w Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie

Każdego dnia w Centrum Radioterapii Amethyst przyjmujemy obywateli Ukrainy, którzy mogą u nas rozpoczynać lub kontynuować leczenie onkologiczne, rozpoczęte w ich kraju, przed wybuchem wojny. Dzieje się tak od momentu ogłoszenia przez Narodowy Fundusz Zdrowia gotowości do zapewnienia pełnej opieki medycznej uchodźcom z Ukrainy, którzy na skutek działań wojennych zmuszeni byli do opuszczenia swojego kraju.
ZOBACZ WIĘCEJ

Napromienianie na głębokim wdechu

Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie z powodzeniem stosuje technikę napromieniania na głębokim wdechu. Procedura DIBH - Deep Inspiration Breath Holdradiotherapy, która dedykowana jest przede wszystkim pacjentom walczącym z rakiem piersi oraz płuc. Dzięki stosowaniu tej metody istotnie zwiększa się bezpieczeństwo chorych poddanych radioterapii onkologicznej.
ZOBACZ WIĘCEJ