Press "Enter" to skip to content

Aktualności

Komunikat w sprawie leczenia radioterapeutycznego pacjentów z Ukrainy

Amethyst Radiotherapy Poland Sp. z o.o. zgodnie z wytycznymi Narodowego Funduszu Zdrowia w sprawie zasad udzielania i rozliczania świadczeń dla obywateli Ukrainy, którzy na skutek prowadzonych działań wojennych przekroczyli granicę RP, informuje, że jako podmiot leczniczy świadczący usługi medyczne w zakresie radioterapii onkologicznej przystąpi do natychmiastowej pomocy ukraińskim Pacjentom wymagającym leczenia radioterapeutycznego. Świadczenia udzielane będą bezpłatnie.
ZOBACZ WIĘCEJ

O walce bez kompromisów

Kompleksowo, specjalistycznie, innowacyjnie i wielotorowo - tak wygląda opieka nad pacjentem onkologicznym w Szpitalu Specjalistycznym im. Rydygiera w Krakowie i współpracującym z tą placówką Centrum Radioterapii Amethyst. W covidowym 2020 roku radioterapii poddanych tu zostało 2900 pacjentów. O współpracy na racz pacjentów mówi materiał w dzisiejszym dodatku onkologicznym do Gazety Krakowskiej i Dziennika Polskiego.
ZOBACZ WIĘCEJ

Nowa jakość precyzji – radioterapia sterowana obrazem

W Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie zainstalowany został nowoczesny system do pozycjonowania i monitorowania położenia pacjenta w czasie radioterapii - AlignRT® (VisionRT). Jego zastosowanie zwiększa precyzję i powtarzalność ułożenia pacjenta, umożliwia maksymalnie bezpieczne podawanie wysokich dawek promieniowania, gdy terapia tego wymaga.
ZOBACZ WIĘCEJ