Press "Enter" to skip to content

Aktualności

Sztuka pomagania

Wykład otwarty Guntera Schrickera, światowej sławy terapety i wykładowcy odbędzie się 20 marca br. w godzinach 12.00-14.00 w auli Wielospecjalistycznego Szpitala im. L. Rydygiera w Krakowie. Centrum Radioterapii Amethyst jest współorganiztorem tego wydarzenia. Wykład dedykowany jest szczególnie terapeutom, lekarzom, personelowi medycznemu i wszystkim osobom, które zawodowo zajmują sie wspieraniem innych.
ZOBACZ WIĘCEJ

4 lutego – Światowy Dzień Walki z Rakiem

20. Światowy Dzień Walki z Rakiem (World Cancer Day) obchodzimy we wtorek 4 lutego. Święto zostało ustanowione w 2000 roku podczas Światowego Szczytu Walki z Rakiem w Paryżu. Na spotkaniu przyjęto Kartę Paryską, w myśl której rządy krajów świata, które ją podpisały, zobowiązały się do stworzenia programów zapobiegających i metod leczenia chorób nowotworowych. Światowy Dzień Walki z Rakiem jest ważną okazją do wyrażenia symbolicznej solidarności z pacjentami onkologicznymi, którzy na co dzień toczą walkę z tą trudną chorobą. Może skłonić też każdego nas do refleksji nad dbałością o swoje zdrowie, profilaktyką i badaniami kontrolnymi. Nie jesteśmy bezradni wobec chorób nowotworowych. Możemy im świadomie przeciwdziałać.
ZOBACZ WIĘCEJ

Zarząd OSSP w Amethyście

Pierwsze wyjazdowe posiedzenie zarządu Ogólpolskiego Stowarzyszenia Szpitali Prywatnych obyło się 17 stycznia w Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie. Gościem spotkania była Elżbieta Fryźlewicz-Chrapisińska, dyrektor Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Na zakończenie odbyła się prezentacja możliwości terapetycznych krakowskiego ośrodka.
ZOBACZ WIĘCEJ