JUBILEUSZOWA KAMPANIA „POKONAĆ RAKA”

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją, która ukazała się 16 września wraz z dziennikiem Rzeczpospolita w ramach jubileuszowej 5. edycji ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Pokonać Raka”.

5. edycja ogólnopolskiej kampanii edukacyjnej „Pokonać Raka” wydawnictwa Medical Media Solutions przebiega pod hasłem „Buduj swoją odporność”. Publikację otwiera wypowiedź prof. dr hab. Jacka Fijutha, Prezesa Polskiego Towarzystwa Onkologicznego, który wyjaśnia, z jakiego powodu rosnąca zachorowalność na nowotwory jest wielkim wyzwaniem dla nas wszystkich i dlaczego powinniśmy wiedzieć jak najwięcej o właściwej profilaktyce, diagnostyce i leczeniu.

W dodatku można przeczytać także teksty m.in. o wyzwaniach polskiej onkologii czy rehabilitacji, która staje się w schorzeniach onkologicznych nieodłącznym elementem procesu leczenia. Wśród specjalistów zabierających głos na łamach tej publikacji jest również dr Marcin Hetnał, dyrektor Centrum Radioterapii Amethyst. Opowiada on o brachyterapii, dającej bardzo dobre wyniki w przypadku nowotworów głowy i szyi, skóry czy wreszcie prostaty. W przypadku tej ostatniej bywa alternatywą dla trudnego chirurgicznego usunięcia.

Wersja online dostępna jest tu:

http://dbajozdrowie.info/wp-content/uploads/2016/09/Pokonac_raka_5.pdf