UA | DE

Pacjenci z Ukrainy leczą się w Krakowie

11 maja 2017

Rośnie liczba Ukraińców pracujących i studiujących w naszym kraju. Małopolski Urząd Wojewódzki pod względem liczby wpływających spraw dotyczących legalizacji pobytu oraz pozwoleń na pracę dla cudzoziemców (głównie z Ukrainy) był w 2016 roku na drugim miejscu – zgłoszono ponad 13,3 tys. wniosków, co jest wzrostem o ponad 100 proc. Usługi medyczne na zachodnim poziomie i bliskość ośrodków sprawiają natomiast, że małopolskie placówki medyczne są atrakcyjną alternatywą dla obywateli zza wschodniej granicy.

Od początku działalności Centrum Radioterapii Amethyst, które ściśle współpracuje ze Szpitalem Specjalistycznym im. L. Rydygiera, leczenie przeszło tu kilkanaście osób z Ukrainy. Mają one dostęp do lekarzy różnej specjalności, podobnie jak pacjenci z Polski. Z myślą o chorych cudzoziemcach ośrodek przygotował ulotki w języku ukraińskim, a także przetłumaczył dokumenty, zapewnia też pacjentom pomoc tłumacza czy znalezienie miejsca pobytu na czas zabiegów radioterapii.

Sympozjum radioterapeutyczne w Rzymie Sympozjum radioterapeutyczne w Rzymie

6.10.2017

W połowie października odbędzie się piąta edycja corocznego sympozjum UPMC poświęconego radioterapii. Wśród uczestników będzie też prof. Razvan Galalae, dyrektor rady medycznej Amethyst Radiotherapy.

czytaj więcej >
Pokonać raka Pokonać raka

21.09.2017

Zapraszamy do zapoznania się z publikacją „Pokonać raka. Pacjent w centrum uwagi”, która ukazała się 20 września wraz z dziennikiem Rzeczpospolita.

czytaj więcej >
Instalacja specjalistycznego sprzętu w Centrum Radioterapii w Zgorzelcu Instalacja specjalistycznego sprzętu w Centrum Radioterapii w Zgorzelcu

16.08.2017

Trwają prace wykończeniowe budynku, rozpoczęła się też instalacja akceleratorów w powstającym Centrum Radioterapii Amethyst przy Wielospecjalistycznym Szpitalu w Zgorzelcu.

czytaj więcej >