UA | DE

Przewodnik po brachyterapii

28 lutego 2018

Specjalistyczną publikację poświęconą brachyterapii wydało Centrum Radioterapii Amethyst. Poradnik brachyterapii jest kompendium wiedzy na temat tej techniki leczenia onkologicznego. Podaje zagadnienia ogólne oraz szczegółowe informacje dotyczące leczenia nowotworów piersi, oskrzeli i tchawicy, prostaty, macicy,  głowy i szyi, raka przełyku i powierzchniowego leczenia raków skóry.

Celem publikacji jest kompleksowe wyjaśnienie pacjentom przebiegu leczenia i ułatwienie im podjęcia trudów terapii.

Brachyterapiajest jedną z technik radioterapii nowotworów. To leczenie przy użyciu źródła promieniowania umieszczanego w bezpośrednim kontakcie z guzem. Nierzadko wymaga to zainstalowania specjalnych aplikatorów, a w zależności od miejsca usytuowania choroby brachyterapia może mieć bardzo różny przebieg.

Brachyterapia w Centrum Radioterapii Amethyst stosowana jest od czerwca 2014 roku. W 2017 roku zostało przeprowadzonych 350 zabiegów brachyterapii, która stosowana jest u 14 procent pacjentów krakowskiej placówki.

Centrum Radioterapii Amethyst partnerem konferencji o ginekologii onkologicznej Centrum Radioterapii Amethyst partnerem konferencji o ginekologii onkologicznej

17.09.2018

12 października br. w Zakopanem odbędzie się XXIII Konferencja Naukowa „Postępy w ginekologii onkologicznej”, a dzień wcześniej chętni będą mogli uczestniczyć w warsztatach. Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie jest jednym z partnerów wydarzenia.

czytaj więcej >
Specjaliści o leczeniu nowotworów prostaty Specjaliści o leczeniu nowotworów prostaty

24.07.2018

Tematem wyemitowanego właśnie Magazynu Medycznego w TVP Kraków było diagnozowanie i leczenie nowotworów prostaty. Jednym z wypowiadających się specjalistów był dr Marcin Hetnał, dyrektor Centrum Radioterapii Amethyst.

czytaj więcej >
Letnie warsztaty dietetyczne Letnie warsztaty dietetyczne

20.06.2018

Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów kulinarnych dla pacjentów i ich opiekunów prowadzonych w Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie we współpracy z Nutricia Onkology.

czytaj więcej >