UA | DE

Przewodnik po brachyterapii

28 lutego 2018

Specjalistyczną publikację poświęconą brachyterapii wydało Centrum Radioterapii Amethyst. Poradnik brachyterapii jest kompendium wiedzy na temat tej techniki leczenia onkologicznego. Podaje zagadnienia ogólne oraz szczegółowe informacje dotyczące leczenia nowotworów piersi, oskrzeli i tchawicy, prostaty, macicy,  głowy i szyi, raka przełyku i powierzchniowego leczenia raków skóry.

Celem publikacji jest kompleksowe wyjaśnienie pacjentom przebiegu leczenia i ułatwienie im podjęcia trudów terapii.

Brachyterapiajest jedną z technik radioterapii nowotworów. To leczenie przy użyciu źródła promieniowania umieszczanego w bezpośrednim kontakcie z guzem. Nierzadko wymaga to zainstalowania specjalnych aplikatorów, a w zależności od miejsca usytuowania choroby brachyterapia może mieć bardzo różny przebieg.

Brachyterapia w Centrum Radioterapii Amethyst stosowana jest od czerwca 2014 roku. W 2017 roku zostało przeprowadzonych 350 zabiegów brachyterapii, która stosowana jest u 14 procent pacjentów krakowskiej placówki.

Pięć lat Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie Pięć lat Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie

13.12.2018

Mija pięć lat działalności Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie. W tym czasie leczenie przeszło ponad 11 tys. pacjentów, udzielono też ponad 50 tys. porad lekarskich.

czytaj więcej >
Walka z rakiem – dodatek do dziennika Rzeczpospolita Walka z rakiem – dodatek do dziennika Rzeczpospolita

29.11.2018

Zachęcamy do zapoznania się z dodatkiem tematycznym „Walka z rakiem” dystrybuowanym w listopadzie z dziennikiem Rzeczpospolita. Materiały można także przeczytać online.

czytaj więcej >
Pierwszy pacjent radioterapii w Zgorzelcu Pierwszy pacjent radioterapii w Zgorzelcu

14.11.2018

W środę 14 listopada pierwszy pacjent Centrum Radioterapii Amethyst w Zgorzelcu rozpoczął zabiegi napromieniania.

czytaj więcej >