UA | DE

Przewodnik po brachyterapii

28 lutego 2018

Specjalistyczną publikację poświęconą brachyterapii wydało Centrum Radioterapii Amethyst. Poradnik brachyterapii jest kompendium wiedzy na temat tej techniki leczenia onkologicznego. Podaje zagadnienia ogólne oraz szczegółowe informacje dotyczące leczenia nowotworów piersi, oskrzeli i tchawicy, prostaty, macicy,  głowy i szyi, raka przełyku i powierzchniowego leczenia raków skóry.

Celem publikacji jest kompleksowe wyjaśnienie pacjentom przebiegu leczenia i ułatwienie im podjęcia trudów terapii.

Brachyterapiajest jedną z technik radioterapii nowotworów. To leczenie przy użyciu źródła promieniowania umieszczanego w bezpośrednim kontakcie z guzem. Nierzadko wymaga to zainstalowania specjalnych aplikatorów, a w zależności od miejsca usytuowania choroby brachyterapia może mieć bardzo różny przebieg.

Brachyterapia w Centrum Radioterapii Amethyst stosowana jest od czerwca 2014 roku. W 2017 roku zostało przeprowadzonych 350 zabiegów brachyterapii, która stosowana jest u 14 procent pacjentów krakowskiej placówki.

Letnie warsztaty dietetyczne Letnie warsztaty dietetyczne

20.06.2018

Zapraszamy na kolejną edycję warsztatów kulinarnych dla pacjentów i ich opiekunów prowadzonych w Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie we współpracy z Nutricia Onkology.

czytaj więcej >
Zajęcia praktyczne dla lekarzy rezydentów Zajęcia praktyczne dla lekarzy rezydentów

18.06.2018

W ramach współpracy z Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w krakowskim  ośrodku odbędą się zajęcia praktyczne w ramach kursu CMKP dla lekarzy specjalizujących się w chirurgii szczękowo-twarzowej.

czytaj więcej >
Nowa edycja poradnika radioterapii Nowa edycja poradnika radioterapii

15.05.2018

W związku z dużym zainteresowaniem pacjentów broszurą poświęconą leczeniu w Centrum Radioterapii Amethyst przygotowaliśmy jej nową edycję.

czytaj więcej >