SZPITAL RYDYGIERA NAJWYŻEJ W RANKINGU SZPITALI ONKOLOGICZNYCH W MAŁOPOLSCE

Szpital Specjalistyczny im. Ludwika Rydygiera w Krakowie został najwyżej oceniony przez chorych na raka w rankingu przyjaznych szpitali onkologicznych w Małopolsce. Zestawienie opracowała fundacja Alivia na podstawie opinii wyrażonych w portalu Onkomapa. Szpital im. Rydygiera uzyskał ocenę 4,5/5. W tym ośrodku chorzy podkreślają bardzo wysoki poziom opieki personelu medycznego.

Centrum Radioterapii Amethyst jest częścią kompleksowej opieki onkologicznej świadczonej przez Szpital Specjalistyczny im. Rydygiera w Krakowie.

Kolejne miejsce w Małopolsce zajmuje Szpital Uniwersytecki w Krakowie, z oceną 4,1/5.

Najwyższą ocenę w skali kraju otrzymał Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. A. Mielęckiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Na 4,7/5 oceniło ten ośrodek 198 chorych. Pacjenci w tym ośrodku wysoko oceniają sposób leczenia oraz opiekę personelu medycznego. Na kolejnym miejscu znalazł się Zamojski Szpital Niepubliczny (4,6/5). Krakowski szpital Rydygiera jest trzeci w tym ogólnopolskim zestawieniu.

Fundacja Alivia prowadzi ogólnodostępny portal Onkomapa, na którym pacjenci i ich bliscy mogą wyrazić własną opinię na temat 108 szpitali i prawie 3,5 tys. lekarzy w nich pracujących. Ocenie podlegają placówki, które w ramach kontraktu z Narodowym Funduszem Zdrowia realizują przynajmniej dwie z trzech procedur: chemioterapię, radioterapię, chirurgię onkologiczną. Ocena jest mierzona w skali od 1 do 5 i obejmuje organizację i sposób leczenia, opiekę personelu medycznego, przestrzeganie praw pacjentów oraz ich komfort. W ciągu ostatnich 12 miesięcy portal odwiedziło ponad 175 tys. użytkowników, którzy zostawili prawie 2,5 tys. opinii. Na potrzeby rankingu szpitali przyjaznych onkologicznie wzięto pod uwagę placówki, które uzyskały powyżej 150 opinii.

Całość rankingu https://alivia.org.pl/wp-content/uploads/sites/10/2021/07/ONKOMAPA_.pdf