UA | DE

Pacjenci z Ukrainy leczą się w Krakowie

11 maja 2017

Rośnie liczba Ukraińców pracujących i studiujących w naszym kraju. Małopolski Urząd Wojewódzki pod względem liczby wpływających spraw dotyczących legalizacji pobytu oraz pozwoleń na pracę dla cudzoziemców (głównie z Ukrainy) był w 2016 roku na drugim miejscu – zgłoszono ponad 13,3 tys. wniosków, co jest wzrostem o ponad 100 proc. Usługi medyczne na zachodnim poziomie i bliskość ośrodków sprawiają natomiast, że małopolskie placówki medyczne są atrakcyjną alternatywą dla obywateli zza wschodniej granicy.

Od początku działalności Centrum Radioterapii Amethyst, które ściśle współpracuje ze Szpitalem Specjalistycznym im. L. Rydygiera, leczenie przeszło tu kilkanaście osób z Ukrainy. Mają one dostęp do lekarzy różnej specjalności, podobnie jak pacjenci z Polski. Z myślą o chorych cudzoziemcach ośrodek przygotował ulotki w języku ukraińskim, a także przetłumaczył dokumenty, zapewnia też pacjentom pomoc tłumacza czy znalezienie miejsca pobytu na czas zabiegów radioterapii.

Uczą przyszłych radioterapeutów Uczą przyszłych radioterapeutów

24.07.2017

Pięciu lekarzy-rezydentów przygotowuje się w Centrum Radioterapii Amethyst do specjalizacji - to odpowiedź na pogłębiający się deficyt lekarzy w Polsce.

czytaj więcej >
Szkolenia w sieci Amethyst Szkolenia w sieci Amethyst

6.07.2017

Wewnętrzne szkolenia w ramach międzynarodowej grupy, spotkania i rozmowy z kolegami z innych krajów – trwa program wymiany specjalistów z różnych ośrodków sieci.

czytaj więcej >
Amethyst Radiotherapy w Rzymie Amethyst Radiotherapy w Rzymie

3.07.2017

Międzynarodowa sieć ośrodków radioterapii Amethyst Radiotherapy systematycznie się powiększa. Do placówek we Francji, Polsce i Rumunii dołączyło właśnie centrum radioterapii we Włoszech.

czytaj więcej >