UA | DE

Pierwszy pacjent radioterapii w Zgorzelcu

14 listopada 2018

W środę 14 listopada pierwszy pacjent Centrum Radioterapii Amethyst w Zgorzelcu rozpoczął zabiegi napromieniania.

Konsultacje chorych w nowej poradni radioterapii rozpoczęły się już wcześniej, na początku listopada br. Na ich podstawie oraz po ustaleniach konsylium lekarskiego możliwe było zaplanowanie zabiegów napromieniania, a pierwsza pacjentka rozpoczęła terapię w środę 14 listopada. Jest nią 65-letnia kobieta, u której zdiagnozowano nowotwór złośliwy piersi. Przez cały czas - od pierwszej wizyty (mammografii) przez operację usunięcia guza aż po zabiegi napromieniania – pacjentka przebywa pod opieką lekarzy Wielospecjalistycznego Szpitala w Zgorzelcu i Centrum Radioterapii Amethyst, a całe leczenie odbywa się w jednym miejscu.

Nowoczesne Centrum Radioterapii Amethyst, z dwoma najnowszej generacji akceleratorami firmy Elekta oraz tomografem komputerowym, działa bezpośrednio przy zgorzeleckim szpitalu. Stanowi ważny element rozwijanego przez szpital programu kompleksowego leczenia onkologicznego, będąc uzupełnieniem prowadzonych przez placówkę oddziałów chirurgii onkologicznej i onkologii klinicznej.Pięć lat Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie Pięć lat Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie

13.12.2018

Mija pięć lat działalności Centrum Radioterapii Amethyst w Krakowie. W tym czasie leczenie przeszło ponad 11 tys. pacjentów, udzielono też ponad 50 tys. porad lekarskich.

czytaj więcej >
Walka z rakiem – dodatek do dziennika Rzeczpospolita Walka z rakiem – dodatek do dziennika Rzeczpospolita

29.11.2018

Zachęcamy do zapoznania się z dodatkiem tematycznym „Walka z rakiem” dystrybuowanym w listopadzie z dziennikiem Rzeczpospolita. Materiały można także przeczytać online.

czytaj więcej >
Pierwszy pacjent radioterapii w Zgorzelcu Pierwszy pacjent radioterapii w Zgorzelcu

14.11.2018

W środę 14 listopada pierwszy pacjent Centrum Radioterapii Amethyst w Zgorzelcu rozpoczął zabiegi napromieniania.

czytaj więcej >